Co byste měli vědět o dřevostavbách, než si jednu pořídíte?


Dřevo se přece nemůže rovnat cihle! Alespoň si to stále myslí poměrně velké procento Čechů, kteří nechtějí o dřevostavbě ani slyšet. Zastánci montovaných domů ze dřeva však vědí své. Skupina příznivců tohoto specifického bydlení sice u nás není tak početná, jako skupinka majitelů zděných staveb, ale rok od roku roste. V některých zemích je přitom poměr zcela opačný – ve Skandinávii se staví ze dřeva zhruba tři čtvrtiny novostaveb.
 

Vysoká úroveň moderních dřevostaveb

Čeští stavitelé již nabrali dostatek zkušeností a úroveň českých dřevostaveb se za poslední dekádu razantně zvedla. Ať už jde o samotnou stavbu, lepší spalování tuhých paliv, ohnivzdorné komíny a střešní krytiny a v neposlední řadě kvalitnější materiály, domy ze dřeva rozhodně stojí za pozornost.Změnilo se toho hodně. Rostlé neupravované dřevo se při výstavbě prakticky nevyužívá. Bylo nahrazeno lamelovým lepeným materiálem, který má mnohem lepší vlastnosti a neobsahuje části se suky či jinými vadami. Výstavba je přesnější, nehrozí vznik prasklin a škvír a díky hustotě je na mnohem vyšší úrovni také bezpečnost staveb.

Požární odolnost je velmi dobrá, a podle některých srovnání dokonce lepší než u zděných objektů.
 

Žádná diskriminace v pojišťovně

Problém už nepředstavuje ani pojištění dřevostavby. V minulosti mnohé pojišťovny domy ze dřeva „diskriminovaly“ a zájemci se museli spokojit s mnohem horšími podmínkami. Dnes je situace jiná a dřevostavby jsou si rovny se zděnými stavbami.

Dobrým příkladem je pojištění Bezpečný domov PLUS, který má v nabídce pojišťovna ERGO. Cena se odvíjí od velikosti podlahové plochy, a to bez ohledu na typ domu.


 

Další přesvědčivé výhody

Co se týče dalších výhod dřevostaveb, patří k nim velmi rychlá výstavba, šetrnost vůči životnímu prostředí, příjemné klima a v neposlední řadě také pozitivní vliv dřeva na lidskou psychiku. A rozhodnete-li se pro výstavbu vlastními silami, můžete ušetřit až o 15 % na jeden čtvereční metr užitné plochy.
Vložit poptávku

Máte zájem o stavbu dřevostavby a chcete vložit do systému poptávku ?

Oslovte firmy rychle,
jednoduše a získejte
nejlepší cenu!
Zadat poptávku!

Přečtěte si
Naposledy upravené firmy

DUMRAZDVA, s.r.o.

Středočeský - Zdiby

Timber House, s.r.o.

Moravskoslezský - Petřvald

ENTONI, spol. s r.o.

Vysočina - Žďár nad Sázavou 1

Simply Invest, rodinné domy s.r.o.

Karlovarský - Karlovy Vary - Drahovice

Insowool, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Královice

MORAVIA WOOD TRADING, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Smíchov

Wood system - dřevostavby

Hlavní město Praha - Praha-Kunratice

CELET, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Vinohrady