Nízkoenergetické dřevostavby do 1,5 mil.Nízkoenergetické rodinné domy na klíč zaznamenávají v posledních pár letech významný nárůst v oblibě. Jako nízkoenergetické rodinné domy můžeme označit také domy ze dřeva (dřevostavby), které vynikají výbornými tepelně-izolační vlastnostmi a mechanicky řízeným větráním, jako i dalšími aspekty, které trend výstavby těchto rodinných domů podporují.


úspory na vytápění díky dřevostavbě

Dřevostavby mohou být dnes po architektonické stránce velmi působivé a zcela rovnocenné zděným domům. Použití dřeva pro stavbu rodinných domů velmi dobře vyhovuje současným požadavkům na funkčnost a finanční dostupnost bydlení a udržitelnost výstavby z hlediska vyčerpatelnosti surovinových zdrojů. Lze říci, že energeticky úsporné stavby jsou takové, které mají roční měrnou spotřebu tepla na vytápění menší než 70 kWh/ (m2rok).

Tyto stavby se dále dají dělit dle zavedené terminologie na nízkoenergetické  se spotřebou 50-15 kWh/(m2rok), pasivní 15-5 kWh/(m2rok) a na nulové domy se spotřebou méně než 5kWh/(m2rok). Pro srovnání běžná novostavba vykazuje roční měrnou spotřebu tepla na vytápění v rozmezí 80-150kWh/(m2rok). Při realizaci nízkoenergetické dřevostavby navýšení ceny nepřesáhne 10% investice, což je rozdíl, který se při postupném růstu cen energií vrátí.
 


 

Sendvičová konstrukce dřevostavby šetří prostor i spotřebu energie

Významnou výhodou nízkoenergetického domu je použití dřevěné skeletové konstrukce doplněné o další souvrství. Tím vznikne takzvaná sendvičová konstrukce, která u běžného rodinného domu, v porovnání s keramickými systémy, dokáže na obvodové obálce domu ušetřit až 10% užitné plochy, což ve výsledku může dělat navíc místnost o ploše 10-12 m2.

Volbou jednotlivých materiálů v souvrství, je možné ovlivnit tepelně technické parametry stěny tak, že výsledné užívání domu má daleko vyšší komfort. Nízké spotřeby tepla není dosaženo jen navýšením tloušťky tepelné izolace, ale celý návrh vyžaduje komplexní přístup. Proto je dobré si vybrat projektanta, který má již zkušenosti a dokáže zohlednit další kritéria. Nízkoenergetické domy se již dají vybudovat za velmi zajímavou částku.

Vložit poptávku

Máte zájem o stavbu dřevostavby a chcete vložit do systému poptávku ?

Oslovte firmy rychle,
jednoduše a získejte
nejlepší cenu!
Zadat poptávku!

Přečtěte si
Naposledy upravené firmy

Simply Invest, rodinné domy s.r.o.

Karlovarský - Karlovy Vary - Drahovice

Insowool, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Královice

MORAVIA WOOD TRADING, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Smíchov

Wood system - dřevostavby

Hlavní město Praha - Praha-Kunratice

CELET, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Vinohrady

ABM REAL, a.s.

Hlavní město Praha - Praha-Horní Počernice

Origis, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha 9 - Miškovice

PONDIOS, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha 4 – Braník