Exkluzivní roubené dřevostavbyRoubenky se vždy realizují především podle individuálních představ a požadavků klienta. Sruby a roubenky na klíč se většinou staví z kvalitního sušeného hoblovaného smrku (masív nebo lepený profil) opracovaného dvojitou péro-drážkou. Hranoly jsou v rozích spojené křížovým spojem-zámkem. Obvodové srubové stěny roubenky jsou zatepleny tepelnou izolací (dřevitá vlna, kamenná vata, ovčí vlna atd.). Dokončení obvodových stěn ze strany interiéru a vnitřní příčky se vyhotovují dle přání klienta: dřevěné obklady, zdivo, kámen, SDK, atd. Všechny nosné dřevěné konstrukce (stropní trámy, vaznice, krokve, kleštiny atd.) jsou hoblované, v exteriéru i interiéru pohledově přiznány.


Roubenky a úspora na vytápění

Roubenky se vyznačují velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi, vynikají příjemným vnitřním „klimatem“. Energetické parametry rodinných domů odpovídají ve standardu nízkoenergetické stavbě.

 


Výstavba a materiál roubenek

Dřevěné konstrukce jsou vyráběny z certifikovaných materiálů. Na roubenky je často poskytována záruka až 36 měsíců a více. U většiny srubů tvoří základní nosný prvek vodorovně uložené prvky z nehraněného, polo-hraněného nebo hraněného řeziva (kuláče, polo-kuláče, hranoly). Existují však i roubenky se svisle uloženými trámy, případně i s kombinací vodorovně a svisle uložených trámů. Stěny nehraněných srubů se zpravidla realizují z čerstvě vytěženého dřeva s vysokou vlhkostí. Roubenky hraněné lze realizovat z čerstvého dřeva, předsušeného nebo vysušeného dřeva.

Nejmodernější konstrukce roubenky využívá vysušeného čtyřstranně hoblovaného dřeva (rostlé sušené dřevo, lepené lamelové dřevo nebo podélně nastavované dřevo). Roubenky lze pořídit za velmi rozdílné částky – záleží hlavně na požadavcích klienta a exkluzivitě celé roubené dřevostavby.

Vložit poptávku

Máte zájem o stavbu dřevostavby a chcete vložit do systému poptávku ?

Oslovte firmy rychle,
jednoduše a získejte
nejlepší cenu!
Zadat poptávku!

Přečtěte si
Naposledy upravené firmy

Simply Invest, rodinné domy s.r.o.

Karlovarský - Karlovy Vary - Drahovice

Insowool, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Královice

MORAVIA WOOD TRADING, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Smíchov

Wood system - dřevostavby

Hlavní město Praha - Praha-Kunratice

CELET, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Vinohrady

ABM REAL, a.s.

Hlavní město Praha - Praha-Horní Počernice

Origis, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha 9 - Miškovice

PONDIOS, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha 4 – Braník