Pasivní dřevostavby levněPasivní dům je takový dům, který poskytuje svým uživatelům tepelnou pohodu ze zisků pasivních zdrojů tepla, tj. buďto tepelnými kolektory přímým osvitem, nebo teplem vyzařovaným z různých spotřebičů a vlastních uživatelů. Měl by při roční bilanci mít dostatek tepelné pohody tak, aniž by využíval aktivních zdrojů tepla.


Co je to pasivní dřevostavba?

Z hlediska parametrů je pasivním domem stavba, splňující limit spotřeby tepla do 15 kWh/(m2rok). Při jeho projektování a hlavně při výstavbě je nutný promyšlený způsob řešení, s využitím materiálů nejvyšších kvalit a znalostí, s bezpodmínečnou potřebou zkušeností s napojením prvků rozdílných vlastností. Velký důraz je tedy kladen nejen na složení stěn, stropů a střechy, ale i použití oken s vhodnými parametry, vlastnostmi a výběru vhodného topného systému včetně instalace rekuperační jednotky pro řízený systém větrání a využívání tepla odváděného vzduchu. Je nutno dbát na dostatečnou odbornou způsobilost a garanci ze strany zhotovitele s atestem na technologii skladby stěn a stropů, ale i na vlastní použité materiály, dodané s certifikátem kvality, či protokolem o shodě na tento výrobek.
 


Pasivní domy s vyváženou energetickou bilancí

Samozřejmostí je kvalitní a nezpochybnitelná energetická bilance na základě skutečných výsledků a zkoušek. Jestli nechcete, aby do Vašeho domu pronikal chlad zvenčí, je důležité, aby byl dobře izolován. V běžném  bytě většinou teplo uniká okny. U pasivní dřevostavby musí být okna opatřena vynikajícími tepelně-technickými vlastnostmi zasklení, ale i rámu. U tohoto domu je nutné respektovat požadavky na poměr plných a prosklených částí.

Obytné místnosti by měly být na straně jižní, užitkové na severní. Tloušťka izolace je od 25 cm. Vlhkost v domě vzniká, když dýcháte, v koupelně, v kuchyni a z květin. V tomto domě nemusíte mít strach z plísní ani vlhnutí zdiva, i když je těsnění stoprocentní. Systém nuceného větrání stále přivádí čerstvý vzduch. Pasivní dřevostavby mají dlouhodobě své místo na trhu s bydlením.

Vložit poptávku

Máte zájem o stavbu dřevostavby a chcete vložit do systému poptávku ?

Oslovte firmy rychle,
jednoduše a získejte
nejlepší cenu!
Zadat poptávku!

Přečtěte si
Naposledy upravené firmy

Simply Invest, rodinné domy s.r.o.

Karlovarský - Karlovy Vary - Drahovice

Insowool, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Královice

MORAVIA WOOD TRADING, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Smíchov

Wood system - dřevostavby

Hlavní město Praha - Praha-Kunratice

CELET, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Vinohrady

ABM REAL, a.s.

Hlavní město Praha - Praha-Horní Počernice

Origis, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha 9 - Miškovice

PONDIOS, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha 4 – Braník