Kvalitní srubová dřevostavbaDřevo působí pozitivně na člověka, dodává mu energii a pomáhá snižovat každodenní stres. Dřevo přirozeně reguluje vlhkost v domě, ve kterém se udržuje příjemné klima. Bydlení ve srubu má svou nenapodobitelnou atmosféru. Z hlediska energetické náročnosti výstavby patří srubový dům k nejméně náročným dřevostavbám, protože jeho rychlá výroba nezatěžuje životní prostředí. Dřevo jako přírodní materiál poskytuje výjimečné izolační vlastnosti - v létě chladí, v zimě zahřeje (nízké provozní náklady). Dřevěný srub není náročný na údržbu.


Technologie výroby srubu

Pro výrobu srubu se požívají vybrané dospělé stromy, které se těží v nadmořské výšce nad 600 m. n. m., a díky tomu je zaručena garance vysoké kvality použitého dřeva a dlouhá životnost srubových domů, která může být více než 100 let.

Pro stavbu se vybírá pouze dřevo zdravé se středovým průměrem 30-40 cm. Kůra se ze stromu odstraňuje ručně, a tak si dřevo zachovává svou přirozenou krásu a křivost. Odkorněné dřevo se následně ošetří proti biologickým škůdcům šetrným a zdravotně nezávadným postřikem. Poté se začnou kmeny opracovávat a tzv. vázat do srubové stěny. Pomocí speciální technologie se do každého kmenu vyřezává nepravidelná drážka, která přesně kopíruje křivost každého dole navazujícího kmene. Tato drážka, nahrubo vyřezaná motorovou pilou, je pak dočištěna dlátkem

Když jsou stěny hotové, celá konstrukce je zaklopena stropními průvlaky a stropním roštem. Jednotlivé kmeny takto dokončeného srubu jsou označeny čísly a na stěny se křídou rozkreslí schéma elektroinstalace podle počítačového výkresu. Podle rozkresleného schématu jsou navrtány budoucí rozvody elektřiny. Pak již zbývá dokončit montáž krovu a vyrobit masivní srubové schodiště a srubový skelet je hotov.

Komfort života v dobře postaveném srubu je srovnatelný s ostatními způsoby bydlení  21. století.

Vložit poptávku

Máte zájem o stavbu dřevostavby a chcete vložit do systému poptávku ?

Oslovte firmy rychle,
jednoduše a získejte
nejlepší cenu!
Zadat poptávku!

Přečtěte si
Naposledy upravené firmy

Střední škola průmyslová stavební

Jihočeský - České Budějovice

MIRHAUS s.r.o.

Liberecký - Plavy

Dřevostavby H.K.N.E.D. s.r.o.

Královéhradecký - Hradec Králové 15

Domky-Delta.cz

Vysočina - Svratka

ecoArch.cz

Hlavní město Praha - Praha

NOVA HAUS, s.r.o.

Zlínský - Zlín

Ramont

Pardubický - Moravská Třebová

VEXTA - DŘEVOSTAVBY NICEWOOD

Středočeský - Bořanovice-Pakoměřice