Atypická dvoupatrová dřevostavbaPokud patříte k lidem, kteří nemají rádi bydlení dle typové dokumentace, podle které lze nový domov postavit s nižšími náklady za kratší dobu, a rozhodnete se pro netypickou dřevostavbu, je potřeba počítat s delší dobou zpracování projektové dokumentace dle Vašeho přání a s delší dobou výstavby a vyššími stavebními náklady.

Výhodou netypické dřevostavby je ale fakt, že na rozdíl od typové dokumentace, kde  neovlivníte stavební konstrukci a použité stavební materiály (můžete rozhodovat pouze o výběru barev a druhu např. laminátové podlahy, barvě oken, barvě a druhu obkladů a dlažeb atd.), tak v případě netypické dřevostavby je Vám firma schopna zpracovat stavební dokumentaci dle Vašich představ a zajistit stavební materiály a vnitřní vybavení dle Vašeho přání, Vašich  nároků a Vašich finančních možností.  
 


Přízemí atypické dřevostavby může být konstruováno např. jako zcela  bezbariérové a tak přizpůsobené k pohybu tělesně postiženým. Takto konstruovaná dřevostavba poskytuje svým obyvatelům snadný pohyb po domě, je řešena s logickou dispozicí, s méně místnostmi o menší ploše (a tím i s menšími nároky na úklid a údržbu), jako energeticky úsporný dům s dostatečným objemem vestavných skříní. Máte-li v rodině tělesně postiženého člena, či počítáte-li i s  možnou pozdější imobilitou, lze kolem celého domu vybudovat betonové chodníčky s nájezdy pro vozíček.

Součástí atypické dřevostavby může být např. velká garáž, vhodná i pro obytný vůz. V garáži je ještě možno zbudovat samostatný sklad zahradního náčiní přístupný z garáže i ze zahrady, kde vše  má svůj řád, a kdy takový prostor bude více než sklad připomínat malý hobby market. Dobře promyšlená atypická dřevostavba může nabídnout i takové vychytávky, jako úklidovou komoru skrytou za zrcadlem či velkokapacitní botník integrovaný ve stěně chodby.

Pokud se rozhodnete pro podlahové elektrické odporové vytápění, nemusíte řešit  požadavek na umístění kotle a případně radiátorů. Jako záložní zdroj vytápění může posloužit krbová vložka. Bude-li vhodně umístěna, dokáže sama vyhřát celý dům. K technickému vybavení domu lze zařídit také centrální vysavač, automatický roletový systém, elektronické ovládání vjezdové brány atd. Součástí atypické dřevostavby může být např. velká pracovna, či vestavěná sauna. Na chráněné terase u domu lze vybudovat ochlazovací bazének, který lze využít společně se saunou.

U atypické dřevostavby se Vašim přáním, nárokům a touhám  meze nekladou.

Vložit poptávku

Máte zájem o stavbu dřevostavby a chcete vložit do systému poptávku ?

Oslovte firmy rychle,
jednoduše a získejte
nejlepší cenu!
Zadat poptávku!

Přečtěte si
Naposledy upravené firmy

DUMRAZDVA, s.r.o.

Středočeský - Zdiby

Timber House, s.r.o.

Moravskoslezský - Petřvald

ENTONI, spol. s r.o.

Vysočina - Žďár nad Sázavou 1

Simply Invest, rodinné domy s.r.o.

Karlovarský - Karlovy Vary - Drahovice

Insowool, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Královice

MORAVIA WOOD TRADING, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Smíchov

Wood system - dřevostavby

Hlavní město Praha - Praha-Kunratice

CELET, s.r.o.

Hlavní město Praha - Praha-Vinohrady